Pradžia Rekomenduojame Pieninių dantų rovimas

Pieninių dantų rovimas

Dėl nežinomybės baimės dantų šalinimas gali būti sunkus procesas tiek vaikams, tiek jų tėvams. Žinojimas, ko tikėtis, gali padėti jums pasiruošti patirčiai.

Kiekvienas vaikų odontologas Vilniuje pasistengs, kad vaikas jaustų procedūros metu kuo mažiau diskomforto, taigi šiame straipsnyje apžvelkime keletą faktų apie pieninių dantų rovimą.

Vaikų dantų šalinimo priežastys

Visų pirma, skirtingai nei suaugusieji, jūsų vaikas turės 20 laikinų, pirminių dantų; ir tada 32 nuolatinių suaugusio dantų. Pirminiai dantys vis dar yra labai svarbūs, nes jie užima vietą suaugusiesiems. 

Priežastys, kodėl gali tekti pašalinti pieninį dantį, yra: nelaimingi atsitikimai, didelis ėduonis ar situacijos, kai jie blokuoja suaugusių dantų tinkamą įėjimą. Paaugliams kartais išminties dantys pašalinami dėl susigrūdimo ar blogos padėties.

Odontologas turi užsidirbti pasitikėjimą

Maži vaikai ir net kai kurie suaugusieji natūraliai baiminasi dantų gydymo. Vaikų odontologijos klinikose dažnai naudojamas metodas „pasakok, parodyk, daryk“. Pirma, vaikų odontologas  „pasakoja“ paaiškindamas kitą žingsnį žodžiais, kuriuos supranta jūsų vaikas. 

Tada jis jiems „parodo“, ką darys. Gali būti, kad ant piršto naudojamas instrumentas. Tada odontologas „atlieka procedūrą. Tai geriausias būdas užsitarnauti vaiko pasitikėjimą.

Taigi, ar tai kenkia?

Geriausia kai odontologas yra sąžiningas su jumis ir vaiku. Gręžiant dantį bus nemalonių pojūčių, tačiau norint išvengti skausmo reikia daug mažiau nei suaugusiems. Dažai biurai gali užkirsti kelią nerimui naudojant azoto oksidą (laimingas dujas) ir prireikus gali naudoti vietinio tirpdančio tepalo ir šūvio derinį.

Po priežiūros

Kaip galite prisiminti, jei kada nors buvo pašalintas dantis, pasibaigus vietinei anestezijai, taip pat yra diskomforto lygis. Taip pat galite naudoti vaikų tilenolį ar ibuprofeną, jei klinika nenurodo nieko konkretaus. Jų negalima vartoti tik tada, kai susidaro kraujo krešulys.

Galite sumažinti ledo ar šaldytų daržovių maišą ant skruosto išorės, kad sumažintumėte patinimą ir nutirptumėte skausmą. Jei atsiranda papildomas patinimas arba nustatote karščiavimą, nedelsdami skambinkite klinikai, nes tai gali būti infekcijos požymis.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme svarbiausius aspektus, susijusius su vaikų pieninių dantų rovimu bei tai, kaip vaikų odontologas galėtų pelnyti vaiko pasitikėjimą. 

Informacija yra parengta, vadovaujantis dentes.lt medžiaga.

Panašios naujienos