Pradžia Finansai Kokios yra paramos verslo pradžiai Lietuvoje?

Kokios yra paramos verslo pradžiai Lietuvoje?

Parama verslui – tai puikus būdas nemažai daliai verslininkui sėkmingai pradėti savo verslinę veiklą, net ir tuo atveju jeigu jie neturi pakankamai lėšų savo ambicijoms įgyvendinti. 

Kaip žinia, kai kurios visai neseniai rinkoje atsiradusios nišos reikalauja tikrai nemažai investicijų, kurių pradedantieji tiesiog neturi, todėl tam tikra parama verslo pradžiai gali būti puikus raktas į sėkmingą pradžią.

Tačiau kokie verslo paramos būdai Lietuvoje yra galimi? Ar sudėtinga gauti paramą verslui jeigu nelabai išmanote pačios sistemos? Tokie klausimai verslininkams kyla tikrai pakankamai dažnai.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip sėkmingas UAB steigimas gali būti vykdomas tinkamos verslo paramos pagalba.

Kokie paramos verslui būdai yra galimi?

Lietuvoje gauti paramą pradedančiajam verslininkui yra kur kas paprasčiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. 

Taip yra dėl to, nes mūsų šalyje parama yra suteikiama net keleto valstybinių institucijų ir fondų, o dažniausiai viskas ką reikia padaryti norinčiąjam gauti paramą yra tiesiog pateikti tinkamą prašymą jai.

Kadangi populiariausiu paramos verslui būdu mes tikrai galime laikyti Užimtumo Tarnybos suteikiamą paramą, šiame straipsnyje pasigilinsime būtent į ją.

Užimtumo tarnybos parama ir jos ypatybės

Paprastai šis paramos būdas yra orientuotus į tuos kurie sau patys nori susikurti darbo vietą ir tai daro pirmą kartą iš pažiūros labai nedidelėje naujoje įmonėje.

Norint kandidatuoti jos gavimui, visų pirma yra būtina kreiptis į Užimtumo tarnybos konsultantus, kurių pagalba jūs galėsite susidaryti tinkamą savo veiklos užimtumo planą. 

Dėl jos kreiptis gali:

  • Darbingo amžiaus žmonės turintys iki 25 procentų arba sunkesnį neįgalumo lygį
  • Bedarbiai turintys iki 40 procentų darbingumo lygį arba vidutinio lygmens neįgalumą
  • Bedarbiai turintys iki 55 procentų darbingumo lygį arba lengvo lygmens neįgalumą.
  • Bedarbiai iki 29 metų amžiaus
  • Bedarbiai virš 45 metų amžiaus.

Kokios paramos galite tikėtis?

Paramos sumą paprastai nustato Užimtumo tarnybos specialistai remdamiesi atitinkamomis nuostatomis ir įstatymais. Nustatytoje darbo vietoje kurią žmogus sau susikuria, jos dydis negali viršyti maždaug 31,03 minimalių mėnesinių algų dydžių sumos.

Taigi, apribojimai šiuos aspektu yra pakankamai griežti.

Kam galite naudoti gautas lėšas?

Verta pabrėžti, jog lėšų kurias gausite panaudojimas taip pat yra apibrėžtas tam tikrais aspektais.

Pagrindinės dvi veiklos sritys kur galite panaudoti gautas lėšas yra šios:

  • Darbo priemonėms – lešos labai sėkmingai gali būti panaudotos įvairioms darbinėms priemonėms, jų įsigijimui, montavimui ir pritaikymui. Neįgaliems asmenims taip pat yra suteikiama teisė įsigyti technines priemones kurios leis lengviau vykdyti savo darbą.
  • Patalpoms nuomoti – kita sriti kur gali būti panaudoti jūsų gauti pinigai yra patalpų įrengimas, remontas ar nuoma, taip pat ir tinkamas pritaikymas darbui. Čia subsidijuojama iki 50 procentų reikalingų lėšų.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme galime gauti verslo paskolą pradedantiesiems. Kaip žinia, Užimtumo Tarnybos teikiama finansinė pagalba yra vienas optimaliausių variantų tiems kas nori susikurti darbo vietą sau, todėl dėl jos tikrai verta kreiptis į atitinkamas institucijas.

Parengta pagal financelt.lt informaciją.

Panašios naujienos