Pradžia Buitis Kiek laiko užtrunka katės sterilizacija?

Kiek laiko užtrunka katės sterilizacija?

Kiek gyvūnui turi būti metų, kad jį būtų galima sterilizuoti ar kastruoti? Sveikus šunis ir kates galima sterilizuoti nuo aštuonių savaičių, jei jie sveria daugiau nei du svarus. Kiek laiko trunka operacija? Kačių patinų sterilizacija gali būti atlikta per mažiau nei 2 minutes! Patinas kastruotas paprastai trunka nuo penkių iki dvidešimties minučių, priklausomai nuo jo amžiaus ir dydžio sterilizacijos metu. Patelės katės sterilizacija paprastai trunka nuo penkiolikos iki dvidešimties minučių, priklausomai nuo jos amžiaus ir kur ji yra karščio ciklo metu. Šuo patelės sterilizacija paprastai trunka nuo dvidešimt iki devyniasdešimties minučių arba ilgiau, atsižvelgiant į jos amžių, dydį. Patelės gali užtrukti ilgiau, nes karštyje jų dauginimosi takai yra daug trapesni ir sulaiko daugiau kraujo.

Koks atsigavimo laikotarpis ? Daugeliui kačių mes naudojame grįžtamąjį anestetinį šūvį, todėl jos labai greitai atsigauna. Paprastai per 10–20 minučių jie pakankamai pabudę, kad galėtų vaikščioti. Šunims užtrunka šiek tiek ilgiau, nuo 15 iki 30 minučių. Ilgesnės operacijos dažnai turi šiek tiek ilgesnį pabudimo laiką. Ar yra kokių nors pavojų ar komplikacijų? Sveikiems jauniems gyvūnams rizika yra mažiausia ir jiems mažesnė tikimybė susirgti rimtomis komplikacijomis. Tačiau jaunus aktyvius gyvūnus po operacijos gali būti daug sunkiau nutildyti, todėl jiems didesnė paprastų pooperacinių komplikacijų tikimybė.

Vyresni gyvūnai arba karštyje gyvenantys gyvūnai, ypač turintys papildomų sveikatos problemų, turi didesnę riziką ir dažniau susirgti komplikacijų. Jei nerimaujate dėl savo augintinio sveikatos arba jis vartoja vaistus nuo sveikatos būklės, praneškite veterinarijos personalui iš anksto, kad jūsų gyvūnas būtų tinkamai gydomas. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių pooperacinių komplikacijų yra pjūvio uždegimas arba infekcija, pjūvio atsivėrimas, skysčių sukeltas patinimas po oda pjūvio vietoje ir kraujavimas. Šias komplikacijas gali sukelti arba pabloginti augintinis, laižantis ar kramtant odą pjūvio vietoje, arba gyvūno nenutildymas, kaip nurodyta po operacijos. Daugiau informacijos galite rasti Greitoji žirafa strerilizacija.

Panašios naujienos