Pradžia Buitis Kaip dažnai reikia keisti vandens filtrus?

Kaip dažnai reikia keisti vandens filtrus?

Vandens filtrai – ekspertai ir gamintojai rekomenduoja ąsočio vandens filtrus keisti bent kartą per šešis mėnesius. Jei naudojate jį taupiai, keiskite šaldytuvo vandens filtrą kas šešis mėnesius. Šaldytuvo vandens filtrai paprastai turi būti keičiami kas 6 mėnesius, naudojant vidutiniškai. Norint išlaikyti aukščiausią kokybę ir skonį, šaldytuvo vandens filtro kasetę reikia keisti du kartus per metus arba kaip rekomenduoja gamintojas.

Vandens filtrai namie

Viso namo vandens filtras turi būti keičiamas kas tris – šešis mėnesius. Jei turite didelę šeimą, maistą iš šaldytuvo naudojate vandenį, kavos puodus ir pan., tada filtrą keiskite dažniau, pavyzdžiui, kartą per 4 mėnesius. 7 asmenų šeimai dideliame namų ūkyje filtrą keisti reikės dažniau nei porai, gyvenančiai atskirai. Didelė šeima, susidedanti iš, tarkime, aštuonių narių, akivaizdžiai turi dažniau keisti didelės viso namo vandens filtrų šeimos komponentus nei maža trijų asmenų šeima.

Didelė šeima turės dažniau keisti filtrą; gali būti reikalaujama kas tris ar penkis mėnesius. Paprastai filtrą rekomenduojama keisti kas 9–12 mėnesių. Jei ąsočio vandens filtrus naudosite kelis kartus per dieną, juos keisti teks dažniau. Vidutiniškai dušo filtras turėtų veikti šešis mėnesius arba maždaug kas 10 000 galonų vandens.

Kaip dažnai turėtumėte keisti dušo filtrą, priklauso nuo naudojamo vandens kiekio. Pagrindinė vandens filtro valymo ar keitimo taisyklė yra kas 40 galonų arba du mėnesius. Jei jūsų namuose yra daug žmonių, reguliariai naudojate filtruotą vandenį, vanduo kietas arba yra vidutinio sunkumo ar didelių nuosėdų, filtrą turėtumėte keisti kas 2–6 savaites.

Jei laiku nepakeisite filtro, tikėtina, kad negausite kokybiško vandens, kurio tikėjotės. Tačiau lengva pilti vandenį negalvojant ir nepaisant jokių filtro keitimo indikatorių. Periodiškai nekeičiant filtro, vanduo gali būti nešvaresnis nei prieš filtrą.

Filtrai užsikemša

Iš vandens pašalintos medžiagos pradeda kimšti filtrą, todėl jis tampa mažiau efektyvus kiekvieną kartą naudojant. Supilkite vandenį į viršų ir jis lėtai tekės per filtrą. Jei prasiskverbia, labai tikėtina, kad filtras nutekės, todėl vanduo gali būti labai užterštas. Jei filtras labai užsikemša, vandens slėgis labai sumažės.

„Kai filtras užsikemša nuosėdomis, jis apriboja vandens tekėjimą ir sumažina GPM, kurį leidžia patekti į jūsų namus. Galiausiai, kai aktyvintosios anglies filtras užsikemša (arba dėl kokių nors priežasčių nebegali pritraukti dalelių ir teršalų), jis tampa neveiksmingas ir nenaudingas. Jei pasibaigus galiojimo laikui filtras nebuvo pakeistas, jis nebeveiks, todėl teršalai gali prasiskverbti į (geriamąjį) vandenį.

Jei nepakeisite vandens filtro, teršalai gali užkimšti filtrą, nepalikdami vietos kitoms cheminėms medžiagoms ar dalelėms, kurios susikauptų ir nutekėtų kartu su vandeniu. Kaip ir atliekant kitus filtravimo etapus, būtinai nedelsdami pakeiskite filtrą, nes likę teršalai pateks į jūsų geriamąjį vandenį. Jei pastebėjote vandens pokyčius, pakeiskite filtrą, kad vanduo būtų švarus ir jame nebūtų kenksmingų dalelių.

Jei pastebėjote vandens išvaizdos, skonio ar kvapo pasikeitimą, šis išvaizdos pasikeitimas gali reikšti, kad laikas naudoti naują filtrą. Kadangi vandens kokybė įvairiose vietose skiriasi, mes visada rekomenduojame pakeisti filtrą prieš pastebint konkretų vandens, tekančio per filtrą, pasikeitimą. Skirtingiems filtrams taikomi skirtingi keitimo dažnio reikalavimai, o tai gali būti paini, jei nesate naujokas namų vandens filtravimo srityje. Filtrų keitimo dažnumas priklauso nuo vandens kokybės ir vandens suvartojimo.

Judrus namų ūkis kelia problemų

Nepamirškite, kad judresni namų ūkiai ir vandens kokybė jūsų namuose gali sutrumpinti filtro tarnavimo laiką. Vandens filtravimo sistema tampa nenaudinga dėl sugedusio ar perkrauto filtro, todėl svarbu visada stebėti vandens kokybę.

Kaip eksploatacinės medžiagos, po kriaukle esantys vandens filtrai susidėvi ir po tam tikro laiko juos reikia pakeisti, kad jie visada gamintų aukštos kokybės atšaldytą, virintą ir putojantį vandenį. Priklausomai nuo modelio, kai kurie vandens filtrai po kriaukle tarnauja tik tris mėnesius, o kitus reikia keisti kas šešis ar dvylika mėnesių. Kadangi maišytuvai naudojami vandens buteliams pripildyti ir maistui išpilti vandenį, ant maišytuvų sumontuotus vandens filtrus reikia keisti dažniau.

Jei jūsų šaldytuvo vandens linijoje naudojamas filtras, jį taip pat pakeiskite. Taip pat galite pakeisti karterio pirminį filtrą, kai manote, kad jis veikia netinkamai arba kai pasikeitė vandens spalva. Laiku nepakeitus filtro, į filtrą gali patekti neįsigėrę teršalai ir bakterijos.

Teršalai

Logiška, kad jei vandenyje yra daugiau teršalų, filtras iš filtro išleis greičiau nei naudojant vandenį, kuriame yra mažiau toksinų ir teršalų. Niekada nerekomenduojame naudoti kanistrinio filtro ilgiau nei 6 m Kai filtras liečiasi su vandeniu, jis gali pradėti oksiduotis ir galiausiai nebepašalinti tokio pat lygio teršalų.

Pabaigai

Jei jūsų šaldytuve yra vandens dozatorius arba ledo gaminimo aparatas, jums reikės filtro, kad pašalintumėte smulkias daleles ar teršalus, tokius kaip švinas ir chloras, taip pat teršalus, sukeliančius blogą skonį ar kvapą. Reguliariai keisdami šaldytuvo filtrą, vanduo atrodys švarus ir šviežias visus metus. Tommy Webber, T. Webber Plumbing, Heating, Air & Electric of Hudson Valley savininko teigimu, tokį vandens filtrą geriausia keisti kas tris ar šešis mėnesius. Plačiau Pribus.lt.

Panašios naujienos