Pradžia Verslas Ką ekspertai pataria norintiems pradėti komercinę veiklą?

Ką ekspertai pataria norintiems pradėti komercinę veiklą?

imoniu steigimasMokestinei naštai besikeičiant, daugelis žmonių pradeda atidžiau dairytis į verslo kūrimo sąlygas mūsų šalyje. Esant mokesčių pakeitimams, atsiranda galimybė verslą pradėti su minimaliomis išlaidomis. Pasak ekspertų, šiuo metu didžiausią naudą turėtų pajusti tie, kurie nori dirbti savarankiškai t.y. pagal individualios veiklos pažymą. Jiems dabar yra puikios sąlygos išleisti kuo mažesnę pinigų sumą, o kalbant apie mokesčius – jie yra dar labiau sumažinti. Aišku, prieš registruojant bet kokią veiklą, pravartu pasidomėti visais niuansais. Visos lengvatos mokesčių atžvilgiu, taikomos ne visiems. Lietuvoje yra išskiriami būtent naujokai.

Klabant apie individualią veiklą, pravartu žinoti, kad asmenims, kurie savarankiška veikla užsiima pirmą kartą, yra taikoma mokesčių lengvata. Turbūt įdomu kokia ji? – asmenys pirmuosius metus yra atleidžiami nuo mokesčių, kurie turėtų būti mokami SODRAI. Tai reiškia, kad pirmuosius veiklos metus asmuo gali nemokėti VSD ir PSD įmokų. Kaip jau minėta – reikėtų į viską detaliau įsigilinti.

Jeigu esate asmuo, kuris pirmą kartą registruos individualią veiklą, tuomet lengvata tikrai galios mažiausiai vienerius metus. Bet, atkreipkite dėmesį į privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Jūs jas turėsite mokėti kas mėnesį tuo atveju, jeigu nebūsite drausti – nedirbsite pagal darbo sutartį ar nebūsite drausit valstybės lėšomis. Jeigu individuali veikla yra kaip papildomas būdas užsidirbti ir dirbate dar pagal darbo sutartį, jums nereikės mokėti PSD įmokų pirmuosius metus.

Kaip bebūtų, turėkite galvoje, kad tokia lengvata taikoma ne visam laikui, o tik pirmiems metams. Kai praeis pirmieji metai, rekomenduojama bent jau paskaičiuoti kiek mokesčių tektų mokėti, jeigu ta lengvata jums nebūtų taikoma. Tai leis lengviau apsispęsti ar verta tęsti veiklą ar ne. Žinoma, jeigu vis dėlto mokestinė našta bus per didelė ir norėsis kažkokių garantijų, tuomet galbūt reikėtų pagalvoti ar įmonių steigimas nebūtų viena iš išeičių. Vis dėlto – steigti įmones irgi galima gana pigiai. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamus specialistus, kurie galėtų pagelbėti registravimo klausimais ir ne tik. Nepamirškite, kad kiekviena veiklos forma reikalauja atitinkamo pasiruošimo ir žinių, o jeigu jų neturite – kreipkitės į profesionalus.

Panašios naujienos